Owijane bransoletki wokół nadgarstka (wrap bracelets) robią furorę na świecie już od dawna. Wystarczy guzik, sznurek, nić i koraliki byś mógł stworzyć swoją własną ręcznie robioną bransoletkę.

Najbardziej znanym twórcą tego rodzaju bransoletek jest Chan Luu. To urodzona w Wietnamie projektantka, która zaczęła tworzyć biżuterię pod własnym nazwiskiem w 1996 roku. Obecnie jest to bardzo popularna marka biżuteryjna w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście nie muszę sprowadzać niczego z USA, gdyż mogę stworzyć moją własną bransoletkę inspirowaną Chan Luu. W Internecie można znaleźć kilka poradników pokazujących krok po kroku proces tworzenia bransoletki. Wybierzcie jeden z nich i do dzieła.

Jako bazy swoich bransoletek używam naturalnych rzemieni. Nić – najbardziej przypadła mi do gustu taka, jakiej używa się do szycia skór. Jeśli chodzi o kamienie czy koraliki to wybór jest ogromny i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Ja osobiście preferuję te, które mają 4 mm, ale widziałam bransoletki, w których użyte były kulki kamieni o wielkości nawet 8mm. Jako zapięcie można użyć zwykłego guzika, byleby przez dziurki przeszedł rzemień czy szerszy sznurek.

Do tej pory stworzyłam już kilkanaście owijanych bransoletek. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród moich koleżanek. Zaplata się je dość szybko. Szczególnie w porównaniu do sutaszu, gdzie uszycie jednej pary kolczyków zabiera mi kilka godzin! Gdy doszłam do wprawy zaplatanie bransoletki trwa teraz około godziny.

Tworzenie zawijanych kilka razy wokół nadgarstka bransoletek jest moją odskocznią od pracochłonnego sutaszu. do którego podejść trzeba ze spokojną głową. Nie zawsze mam tyle cierpliwości czy czasu, a potrzebę tworzenia muszę w jakiś sposób zaspokoić. Stworzenie takiej bransoletki jest wtedy świetnym rozwiązaniem. Polecam.