- Sutasz nie lubi wilgoci. Nie przechowuj zatem biżuterii w łazience.
- Nie kładź biżuterii na parapecie, gdzie sznurki oraz użyte kamienie mogłyby wyblaknąć pod wpływem dużej ilości słońca.
- Nie przechowuj biżuterii luzem w torebce. Niezabezpieczone naszyjniki, kolczyki czy bransolety mogą łatwo ulec zniszczeniu i uszkodzeniu.
- Unikaj stosowania perfum bezpośrednio na elementy biżuterii. Zdejmij biżuterię przed użyciem kremu czy balsamu.
- Biżuterię zakładaj zawsze jako ostatnią, unikniesz w ten sposób zahaczenia o ubranie czy włosy.
- Zawsze zdejmuj biżuterię przed snem, przed pracami porządkowymi z użyciem detergentów oraz przed kąpielą w morzu, basenie czy pod prysznicem.
- Co zrobić z pogniecionym chwostem w biżuterii? Biżuterię z chwostem przechowuj w woreczkach odseparowaną od reszty biżuterii. Chwost można „uczesać” zwilżając go delikatnie wodą i pozostawiając na jakiś czas pionowo do wyschnięcia. Do suszenia można użyć także suszarki, ale należy robić to ostrożnie, kierując strumień powietrza od główki chwosta w dół. Innym sposobem jest użycie prostownicy do włosów, uważając jednak przy tym, żeby nie wyrwać pojedynczych nici z chwosta. Chwost wyprostujemy także przesuwając go nad parą z czajnika lub żelazka, albo prasując przez złożoną ściereczkę na delikatnym programie.
- Biżuterię przechowuj w miękkich woreczkach, bez dostępu światła czy wilgoci. Koraliki pokrywane są różnorodnymi powłokami podnoszącymi ich walory estetyczne, nietrwałymi jednak w kontakcie z wodą lub intensywnym pocieraniem. Użytkując taką biżuterię pamiętaj, aby zabezpieczyć ją przed upadkiem na twardą powierzchnię – szklane koraliki mogą ulec pęknięciu.
biżuteria
Kwiecień – pierwszy miesiąc roku 2020.
Kwiecień to pierwszy miesiąc nowego elvikowego Instagrama. A będąc bardziej precyzyjną – 28 marca. Do tej pory wszystko było przypadkowe. Wpisy były bardzo suche i krótkie, przeważnie była to nazwa prezentowanej biżuterii, hasztagi dotyczyły jedynie Dowiedz się więcej…