1. Sutasz nie lubi wilgoci. Nie przechowuj zatem biżuterii w łazience.
  2. Nie kładź biżuterii  na parapecie, gdzie sznurki oraz użyte kamienie mogłyby wyblaknąć pod wpływem dużej ilości słońca.
  3. Nie przechowuj biżuterii luzem w torebce. Niezabezpieczone naszyjniki, kolczyki czy bransolety mogą łatwo ulec zniszczeniu i uszkodzeniu.
  4. Unikaj stosowania perfum bezpośrednio na elementy biżuterii. Zdejmij biżuterię przed użyciem kremu czy balsamu.
  5. Biżuterię zakładaj zawsze jako ostatnią, unikniesz w ten sposób zahaczenia o ubranie czy włosy.
  6. Zawsze zdejmuj biżuterię przed snem, przed pracami porządkowymi z użyciem detergentów oraz przed kąpielą w morzu, basenie czy pod prysznicem.
  7. Co zrobić z pogniecionym chwostem w biżuterii? Biżuterię z chwostem przechowuj w woreczkach odseparowaną od reszty biżuterii. Chwost można „uczesać” zwilżając go delikatnie wodą i pozostawiając na jakiś czas pionowo do wyschnięcia. Do suszenia można użyć także suszarki, ale należy robić to ostrożnie, kierując strumień powietrza od główki chwosta w dół. Innym sposobem jest użycie prostownicy do włosów, uważając jednak przy tym, żeby nie wyrwać pojedynczych nici z chwosta. Chwost wyprostujemy także przesuwając go nad parą z czajnika lub żelazka, albo prasując przez złożoną ściereczkę na delikatnym programie.
  8. Biżuterię przechowuj w miękkich woreczkach, bez dostępu światła czy wilgoci. Koraliki pokrywane są różnorodnymi powłokami podnoszącymi ich walory estetyczne, nietrwałymi jednak w kontakcie z wodą lub intensywnym pocieraniem. Użytkując taką biżuterię pamiętaj, aby zabezpieczyć ją przed upadkiem na twardą powierzchnię – szklane koraliki mogą ulec pęknięciu.