Lato to kolory, muszelki, uśmiech na twarzy i kolorowe kolczyki sutasz w uszach.

Powróciłam do kolorów. Po długiej fazie czerni i szarości nastało u mnie lato 🙂 Zaczęłam dobrze czuć się ubierając czerwienie, fiolety, turkusy, róże. Wydaję mi się, że nawet więcej się wtedy uśmiecham. Znalazło to odzwierciedlenie oczywiście w biżuterii, którą teraz tworzę.

Żeby zrobić te cudownie letnie kolczyki trzeba posiadać dużą ilość różnorodnych koralików (jest to świetna wymówka, aby zrobić kolejne koralikowe zakupy )  oraz dużą ilość wolnego czasu. Użyłam tutaj kulki jadeitów, czeskie koraliki Fire Polish oraz dużo kolorowych japońskich koralików TOHO.

Do tej pory nie mierzyłam nigdy czasu, gdy szyłam. Tym razem postanowiłam dowiedzieć się ile zajmuje mi stworzenie tej wielkości kolczyków, w mało skomplikowanym wzorze. Nastawiałam w telefonie minutnik za każdym razem, gdy siadałam do pracy. Liczyłam czas od momentu przyklejenia kryształka do filcu, aż do wszycia ostatniego koralika przy obszywaniu spodu pracy. Wynik bardzo mnie zaskoczył.

Jeden kolczyk robiłam 2h 45 min.!!!!, czyli stworzenie pary zajęło mi łącznie 5 i pół godziny. Do tego czas (wcale nie mały) na zrobienie przyzwoitych zdjęć i ich obróbka, napisanie tego posta oraz oddzielnego na Facebooku. Jest to jeden z powodów dlaczego takie kolczyki nie kosztują 30zł czy 40zł, a dokładnie tyle – https://elviksoutache.pl/produkt/kolczyki-sutasz-turkusowe-moko/