Kamień słoneczny niezwykły minerał, który rozświetli Twoje uszy.

Jakiś czas temu kupiłam owalne koraliki kamienia słonecznego w promocji w sklepie koralikowym i odłożyłam je do pudełka na kilka miesięcy. Szukając czegoś w swoich zapasach wpadły w moje dłonie przypadkiem i tak wpasowałam je najpierw w zawieszkę, a potem kolczyki.

Oprócz kamieni słonecznych w zawieszce możecie znaleźć niezwykły trójkątny kaboszon. Jest to jaspis samsonit. Jego kolorystyka narzuciła mi barwy sznurków, których użyłam. Jako że bliżej mi do minimalizmu, nie znajdziecie tu wymyślnych zawijasków czy różnorodności w koralikach.

Zawieszkę VULI odnaleźć można tutaj – https://elviksoutache.pl/produkt/zawieszka-sutasz-vuli-z-kamieniem-slonecznym-i-jaspisem/

Wrażenie migotania urzekło mnie w kamieniu słonecznym. Jak się po czasie dowiedziałam, efekt ten dają małe wrostki błyszczących minerałów tj. hematyt. Naturalnym zatem dla mnie było użycie kropel hematytu u dołu kolczyków.

Kolczyki VULI skrywają się tutaj – https://elviksoutache.pl/produkt/kolczyki-vuli/

W związku z tym, iż użyłam w swoich pracach kamieni naturalnych różnią się one od siebie odcieniem. W zawieszce kamień słoneczny jest bardziej pomarańczowy, a w kolczykach bliżej mu do beżu.

A tak uszyta biżuteria prezentuje się na człowieku.